Back to Top

Moskva keelas Gay Pride’i pidamise

Moskva linnapea ei andnud Gay Pride’i korraldamiseks oma linnas luba. Taotlus sai eitava vastuse kohe pärast selle linnavalitsusele esitamist.

Linnapea hoiatas ka korraldajais, et kui keelust üle astutakse, võidakse osaliste suhtes rakendada karme karistusi. Venemaal on seadusega lubatud vahistada kõik mitteregistreeritud meeleavaldustel ja avalikel kogunemistel osalejad.

Gay_pride_Istanbul_at_Taksim_Square

  

Gambia president geidele: “Ma lõikan teil kõrid läbi!”

Gambia kurikuulsalt homofoobne diktaator, president Yahya Gammeh lubas isiklikult läbi lõigata iga mehe kõri, kes tema riigis soovib teise mehega abielluda. Tema täpsed sõnad olid: ” Kui te seda teete, siis ma lõikan teil kõrid läbi. Kui sa oled mees ja tahad abielluda teise mehega siin riigis ning me saame sellest teada, siis ei näe teid enam keegi ning mitte ükski valge inimene ei saa sinna midagi parata.”

Jammeh’i “ükski valge inimene” väide viitab ilmselt Lääne diplomaatidele ja valitsustele.

Jammeh on tuntud oma pidevate vägivaldsete homofoobsete avalike pöördumiste poolest ning ta võttis eelmisel aastal vastu seaduse, mis karistab kuni eluaegse vangistusega homoseksuaalsete aktide eest. President on ka ÜROs oma kõnes rääkinud, et homoseksuaalsus on üks kolmest suurimast ohust inimkonnale ning samas kõnes ähvardas tappa ka asüüliotsijatest geid, kes proovivad Gambiast põgeneda.

Dictator-Jammeh1 

Taavi Rõivas on külaliseks geipulmas

Peaminister Taavi Rõivas külastab oma Luksemburgi kolleegi, kes abiellub oma pikaaegse partneriga. Luksemburgis on samasooliste kooselu olnud seaduslik juba 11 aastat ning nüüd saavad nad ka abielluda. Seda võimalust kasutabki ära riigi peaminister Xavier Bettel ning kosib oma elukaaslase Gauthier Destenay.

20130623PM ; LUXEMBOURG ; Fête nationale Te Deum 2013 - XAVIER BETTEL - Gauthier Destenay 

Ecuador seadustas samasooliste kooselu

Ecuadori valitsus kiitis heakd laialdased reformid, mis sisaldab ka abiellumise vanusepiirangu tõstmist 18. eluaastale ning abiellumise ja lahutamise kriteeriumid.

Tsiviil-liitu on võimalik sõlmida igaühel, olenemata seksuaalsest orientatsioonist. Samuti ei ole enam vaja tõestada oma suhte kestvust vähemalt 2 aasatt, enne kooselu seadustamist.

Kuigi seaduses on veel auke, on see endiselt väga suur samm edasi riigi LGBT kogukonna võrdsete õiguste kaitsmisel.

1341262737-ecuadors-2012-gay-pride-parade-marches-through-the-capital_1312312Vene kohus tunnistas homoseksuaalse õpetaja ebapädevaks

Detsembris Peterburis oma töökoha kaotanud homoseksuaalne õpetajanna tunnistati kohtus oma ametikohale mitte sobivaks. Otsus tuli pärast seda, kui kohtu poolt kasutatud “eksperdid” analüüsisid õpetaja fotosid VKontakte’s, mis on venelaste vaste Facebookile. Eksperdid leidsid, et fotod on “moraalsest vaatevinklist täiesti vastuvõetamatud”.

Õpetaja jäi oma tööst ilma täna Timur Isayevi ristiretkele. Isayev on oma karjääriks teinud Internetis homoseksuaalseid kalduvusi väljendavate õpetajate kapist välja tirimise.Tema väitel rikuvad sellised väljendused venemaa homopropaganda vastast seadust. Isayevi sõnul on tänu temale juba 29 õpetajat oma töö kaotanud. Õpetaja sõnul tõi Isayev tõendina kasutatud fotod koolidirektorile CD-kettal.

Täispikka lugu inglise keeles saad lugeda SIIT.

Screen-Shot-2015-04-22-at-12.08.06-PM836857207

Asitõendina kasutatud foto                                                                                         Allikas: Meduza 

Iirimaa seadustas samasooliste abielu rahvahääletuse eel adopteerimise

Maikuus Iirimaal toimuva samasooliste abielu rahvahääletuse eel legaliseerisid Iiri seadusandjad samasooliste paaride adopteerimisõiguse.Seadus võeti Iiri Senatis vastu poolthäälte suure ülekaaluga.

Seadusemuudatus on aastase lobi ja aktivistide töö tulemus ning on eelduseks 22. mail toimuvale rahvahääletusele. Hiljutise uuringu kohaselt on 70% Iiri hääleõiguslikest kodanikest valmis samasooliste abielu poolt hääletama. Hääletuspäeva lähenedes on erinevad organisatsioonid ja avaliku elu tegelased kutsunud rahavst üles hääletusele registreeruma ning valminud on ka mitu reklaamikampaaniat. Üks eriti hea kampaania pilab neid, kelle arvates toob samasooliste abielu kaasa riigi ja rahva huku. Reklaamklipi nimi on sellest tulenevalt sobilik “Armagayddon”. 

Egiptus lubab geide riigist väljasaatmist

Egiptuse jättis jõusse otsuse välja saata riigist väidetavalt homoseksuaalne Liibüa rahvusest noormees, kes oli Egiptuses õpingute eesmärgil, vahendab Out Traveler.

Otsus tuli, kui noormees vaidlustas oma arreteerimise, riigist väljasaatmise ja uuesti sisenemise keelu. Mees arreteeriti 2008. aastal, kui tema kohta esitati kaebus seksuaalse sättumuse alusel. Nimetamata allika sõnul põhjendas kohus otsust vajadusega “kaitsta avalikkuse huvi ning usulisi ja ühiskondlike väärtuseid”. Selline kohtuotsus annab riigile õiguse välja saata ka teisi LGBT võõramaalasi.

Alates endise Egiptuse presidendi Mohamed Morsi kukutamisest, on uus sõjaväelise juhiga valitsus tõsiselt sihikule võtnud riigi LGBT kogukonna. Oktoobrist 2013 kuni siiani on toimunud üle 150 arreteerimise, millest kõige tuntum on eelmise aasta lõpus aset leidnud Kairo bathhouse’is aset leidnud 26 mehe vahistamine.

Kohtuotsus paneb tõsiselt ohtu Egiptuse homoseksuaalid, sest valitsuse reageering ning otsuse tõlgendamine võib nende jaoks tähendada oma kodudest ja riigist väljasaatmist.

private-tour-giza-pyramids-sphinx-egyptian-museum-khan-el-khalili-in-cairo-124898 

Meenutus vanast heast Venemaast

Internetti on postitatud video, kus on näha Vene sõjaväe sõdureid laulmas marssimise taustaks. Lauluks on 90ndatel ülimenukaks osutunud “Barbie Girl” ansmabli Aqua esituses.

Video on filmitud 1997. aastal, kui Boris Yeltsin veel Venemaa president oli ning riiklik sõda LGBT kogukonna vastu alles kauge tulevik. 

Mehed riietunud naisteks – oma abikaasade jaoks

Youtube’i persoon Davey Wavey tõi kokku kolm hetero abielupaari ning drag queen Miss Haley Star abiga tegi meestele totaalse muutumise.

Tulemus on ülinaljakas ning müts maha nende meeste ees, kes olid nõus katsega kaasa minema!Vatikan maadleb geiorgiate ja mõrvaga

Vatikani on tabanud kaks uskumatult häbiväärset juhtumit. Nimelt on üks Põhja-Itaalia preester eemaldatud kiriku teenistusest pärast seda, kui levima hakkasid kuulujutud tema seksiseiklustest.  Selgus, et usaldusväärne ja sügavalt usklik preester otsib endale Internetist homoseksuaalseid partnereid ja osales orgiatel. 50 aastase Puglia piirkonna preestri salajane hobi tuli päevavalgele, kui meedia poole pöördus üks 32 aastane mees, kes oli preestriga Internetis tutvunud. Meedia poole pöördus mees seetõttu, et kirikupead ei võtnud tema juttu tõsiselt. Mees rääkis, et oli preestriga tutvunud Facebookis, kus pärast lähemat tutvust preester talle oma homoseksuaalsust tunnistas. Nendevahelise vestluse käigus rääkis preester, kuidas tal on olnud vahekordi teiste usuteenistujatega ning ka Vatikani valvavate Šveitsi Kaardiväe sõduritega. Seksuaalpartnerid leitakse Interneti vahendusel.

Preester eemaldati ametist pärast Taranto peapiiskopi sekkumist.

Mida täpsemat preester Facebookis tutvunud mehele rääkis, saad lugeda SIIT.

Lisaks homoseksuaalsele preestrile tabas Vatikani kuuldus, et Lõuna-Itaalias on üks preester uurimise all süüdistatuna ühe oma koguduse liikme mõrvas. Gratien Alabi, kes on Kongo Demokraatliku Vabariigi kodanik sattus uurimise alla pärast seda, kui iidse mägikabeli alt leiti naisterahva säilmed. Säilmed arvatakse kuuluvat ühele Alabi koguduse liikmetest, kellega väidetavalt oli mehel olnud armuluga ning selle tulemusena sündinud ka laps.

Olgu Jumal neile armuline!

 

Allikas: The Independent

130712095100-vatican-banking-scandal-620xa 

Kooseluseaduse sätete vastuvõtmiseks sõlmiti suuline kokkulepe

Kuigi Kooseluseaduse rakendussätted ei mahtunud valitsusliidu kokkuleppesse, sõlmisid koalitsioonerakonnad suuliselt kokku, et sätted võetakse vastu, vahendab Eesti Ekspress. Ekspressi väitel ei pandud Kooseluseadust ega ka Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimist leppesse põhjusel, et need on liiga tundlikud teemad, mis võivad nii ühiskonda, kui ka erakondasid lõhestada. Samuti on mõlemad teemad just IRL-i jaoks eriti tundlikud.

Kokku lepiti, et mõlemad teemad võetakse riigikogus käsitlusele juba aprillis-mais, et enne suvepuhkust tulemusi saavutada. Vastasel juhul jäävad küsimused vinduma ning sügiseks asjaolud ning erinevate huvigruppide arvamused muutuda. Mõlema küsimuse osas jäetakse fraktsioonide liikmetele hääletamisel vabad käed.

 

marcha-LGBTKooseluseadus valitsusliidu tegevusprogrammi ei mahtunud

7. aprillil valminud leppesse ei lisatud klauslit, mis puudutab kooseluseaduse rakendussätete vastuvõtmist. IRL, Reformierakonna ja SDE ühine lepe käsitleb paljusid erinevaid Eesti eluvaldkondasid, kuid selles ei ole sõnakestki kooseluseaduse kohta. See jätab praeguse seisuga veel lahtiseks, kas seadus üldse 01. jaanuarist 2016 kehtima hakkab. Kui rakendussätteid vastu ei võeta, siis praegusel kujul seadus kindlasti rakenduda ei saa.

Täismahus valitsusliidu kokkuleppega saab tutvuda SIIN.

 

3923807t81h8f5d                                          Foto: Liis Treimann / Postimees